Unijne pieniądze na projekty polsko-ukraińskie
Fot. I.Piętak

Ochrona dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego pogranicza polsko-ukraińskiego jest celem trzech projektów z Podkarpacia, które otrzymają dofinansowanie z unijnego programu Polska-Białoruś-Ukraina. Dzisiaj w Rzeszowie przedstawiciele gmin Zagórz i Solina oraz Zgromadzenia Księży Michalitów podpisali stosowne umowy z wiceministrem rozwoju Adamem Hamryszczakiem.

Wspólny projekt ukraińskiej gminy Dobromil i polskiej gminy Zagórz zakłada m.in. budowę oczyszczalni ścieków i kanalizacji sanitarnej w Dobromilu oraz prawie 30 km kanalizacji w gminie Zagórz.

Z kolei projekt realizowany przez gminę Solina i ukraińskie miasto Schidnica zakłada m.in. ochronę wód Jeziora Solińskiego i wód leczniczych ukraińskiego kurortu.

Dofinansowanie otrzyma też projekt budowy ośrodków pracy wychowawczej z młodzieżą w Domu Macierzystym Zgromadzenia św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym oraz w miejscowości Skole na Ukrainie.

O pieniądze z programu unijnego Polska-Białoruś-Ukraina mogą się ubiegać mieszkańcy czterech polskich województw oraz czterech obwodów na Białorusi i sześciu na Ukrainie. Budżet to ponad 183 mln euro.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 18 Sty, 2021
  Dojrzałość – wystawa Muzeum Rzemiosła w Krośnie
  Dojrzałość – wystawa Muzeum Rzemiosła w Krośnie
  Fotografie, sprzęty gospodarstwa domowego, wyposażenie restauracji, warsztatu krawieckiego, a także zaimprowizowany piknik w plenerze. To niektóre elementy wystawy „Dojrzałość” prezentowanej...
 • 13 Sty, 2021
  Szpital w Sanoku wznawia pracę
  Szpital w Sanoku wznawia pracę
  Szpital w Sanoku ponownie uruchomi jutro trzy oddziały: neurologiczny, wewnętrzny i kardiologiczny. Grzegorz Panek, dyrektor SPZOZ w Sanoku wyjaśnia, że...
 • 07 Sty, 2021
  Wypadek busa
  Wypadek busa
  Policja wyjaśnia okoliczności wczorajszego wypadku busa w Iwli w powiecie krośnieńskim, w którym rannych zostało 5 osób. Według wstępnych ustaleń...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj