Stanisław Bartman o zniszczonych uprawach i ptasiej grypie
fot. Archiwum

Szkody łowieckie na Podkarpaciu co roku są większe, najbardziej zniszczone są zasiewy rzepaku - powiedział na naszej antenie prezes Podkarpackiej Izby Rolniczej Stanisław Bartman. Tymczasem zapowiadana nowelizacja ustawy łowieckiej nie weszła w życie, bo brakuje pieniędzy na realizację zaproponowanych rozwiązań.

Prezes Podkarpackiej Izby Rolniczej z niepokojem patrzy też na perspektywy producentów buraków cukrowych. Po likwidacji limitów cukrowych i spadku cen surowca może dojść do zmniejszenia produkcji.

Zdaniem Bartmana koncern Suedzuker, który zaproponował producentom niekorzystne warunki powinien zweryfikować swoją decyzję. Być może problem trzeba będzie rozwiązać na szczeblach między rządem polskim i niemieckim - dodał nasz gość.

Prezes Izby Rolniczej uważa również, że zakazy epidemiologiczne związane z ptasią grypą powinny być złagodzone. W przeciwnym razie stracą producenci drobiu. Cały czas obowiązuje zakaz wypuszczania kur na wybiegi. Za niedostosowanie się do tego zalecenia rolnikom grożą kary finansowe.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj