7 tysięcy podkarpackich gospodarstw bez prądu (AKTUALIZACJA)
fot. Pixabay

Służby energetyczne usuwają awarie spowodowane przez wichurę na Podkarpaciu. Z tego powodu zablokowana jest droga wojewódzka nr 993 relacji Nowy Żmigród - Dukla. Naprawiany jest słup energetyczny. Utrudnienia mogą potrwać do godz 12.

Od wczoraj bez prądu jest blisko 19 tys gospodarstw domowych na południu regionu. Problemy dotyczą powiatów: bieszczadzkiego, leskiego, sanockiego, brzozowskiego, krośnieńskiego, jasielskiego i strzyżowskiego. Energetycy mają nadzieję, że do końca dnia uda się naprawić wszystkie zerwane linie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia dla Bieszczad i Beskidu Niskiego oraz Beskidu Żywieckiego. Wiatr w porywach może osiągnąć 140 kilometrów na godzinę. Tak może być do jutra.

 

AKTUALIZACJA godzina 12

Jest co raz lepiej, ale potrzeba jeszcze kilku godzin, żeby usunąć wszystkie awarie linii energetycznych. Rano na Podkarpaciu bez prądu było prawie 19 tys gospodarstw domowych, teraz (godzina 12) jest to prawie 8 tys  - poinformował dyrektor Andrzej Balicki z rzeszowskiego oddziału PGE Dystrybucja.

 AKTUALIZACJA godzina 15:30

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim energetycy wciąż usuwają skutki wichry, jaka przeszła w nocy nad Podkarpaciem. Nadal uszkodzonych jest blisko 30 linii średniego napięcia. Jak mówi dyrektor Andrzej Balicki z PGE Dystrybucja w Rzeszowie bez prądu jest około 7 tys. odbiorców.

Najwięcej uszkodzonych linii - 25 - jest w rejonie sanockim. Tam z powodu awarii brakuje zasilania na 218 stacjach, z kolei w rejonie krośnieńskim na 36 stacjach. 

Na szczęście wiatr już nie jest tak silny jak w nocy i nie powoduje kolejnych uszkodzeń.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 19 Kwi, 2018
  W sobotę pomogą wypełnić zeznanie podatkowe
  W sobotę pomogą wypełnić zeznanie podatkowe
  Propozycja dla podatników, którzy mają problem z samodzielnym wypełnieniem zeznania podatkowego. W sobotę (21 kwietnia) większość Urzędów Skarbowych w naszym...
 • 19 Kwi, 2018
  PO alarmuje - reforma uderzy w podkarpackie uczelnie
  PO alarmuje - reforma uderzy w podkarpackie uczelnie
  Projekt reformy reformy szkolnictwa wyższego uderza w podkarpackie uczelnie - alarmuje poseł Platformy Obywatelskiej Zdzisław Gawlik. Jego zdaniem zmiany będą...
 • 19 Kwi, 2018
  Wygrała konkurs na projekt muralu
  Wygrała konkurs na projekt muralu
  Klaudia Ginalska, uczennica klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego w Jedliczu zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie na projekt muralu. Jej praca przedstawiająca kapitan...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj