Nowe połączenia kolejowe i nowe przystanki - jutro nowy rozkład jazdy
Fot. Archiwum

Nowe połączenia kolejowe w bardziej komfortowych warunkach. Taka ma być oferta przewoźników w nowym rozkładzie jazdy pociągów, który wchodzi w życie w niedzielę.

Przewozy Regionalne sukcesywnie będą wprowadzać nowy tabor. Uruchomione zostaną m.in. bezpośrednie kursy do Katowic i Rybnika, a na linii Rzeszów-Przemyśl pojawi się dodatkowy pociąg przyspieszony. Na trasie Rzeszów-Stalowa Wola-Lublin oddano do użytku pasażerów dwa nowe przystanki: Majdan Królewski Podlasek i Huta Komorowska. Zwiększy się też liczba połączeń ze Stalową Wolą. Dzięki zakończeniu modernizacji linii nr 91 między Rzeszowem a Tarnowem będą tam kursować wyłącznie nowe pociągi, a czas podróży skróci się o 10 minut. Latem wrócą pociągi do Sandomierza, Zamościa i słowackich Medzilaborzec.

Z kolei w ofercie PKP Intercity jest m.in. więcej połączeń z Rzeszowa i Przemyśla do Krakowa i Warszawy. Będą też nowe pociągi nad morze, a także do Białegostoku, Giżycka, Olsztyna i Wrocławia. Kolejami Ukraińskimi można pojechać z Przemyśla do Odessy nad Morzem Czarnym. Będzie więcej pociągów do Lwowa.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj