Podkarpacie sceną dla filmu Zanussiego
Fot. I.Piętak

Wybitny polski reżyser Krzysztof Zanussi kręci na Podkarpaciu sceny do swojego najnowszego filmu pt. "Eter". Przez ostatni tydzień ekipa pracowała m.in. w Bieszczadach, Zagórzu i Iwoniczu, dzisiaj kręcono ujęcia w parku Pałacu w Sieniawie koło Jarosławia, a w nocy zostaną sfilmowane sceny balu w Pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu.

Krzysztof Zanussi szukał w naszym regionie zarówno pięknych plenerów, jak i miejsc, które pomogą przenieść widza w rzeczywistość Galicji początku XX wieku. To właśnie na terenach dawnego zaboru austriackiego rozgrywa się akcja filmu, który jest opowieścią psychologiczną z motywem faustowskim. Głównym bohaterem jest lekarz wojskowy, który prowadzi eksperymenty, mające mu pomóc w uzyskaniu władzy nad ludźmi. Główną rolę w nowym filmie Krzysztofa Zanussiego gra aktor teatralny i filmowy Jacek Poniedziałek. Na ekranie pojawią się też m.in. Andrzej Chyra i Małgorzata Pritulak. Sceny do filmu były kręcone wcześniej na Dolnym Śląsku i we Lwowie, niedługo ekipa wyruszy do Włoch.

Obraz jest koprodukcją polsko-ukraińsko-węgiersko-włosko-litewską. Jest współfinansowany przez Samorząd Województwa  Podkarpackiego i Miasto Rzeszów w ramach I edycji Podkarpackiego  Regionalnego Funduszu Filmowego. Premiera filmu "Eter" planowana jest w 2018 roku.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj