Posłowie Kukiz'15 zbierają żywność dla Polaków na Ukrainie
Źródło fot. wydarzenie na Facebook'u - link w informacji.

Posłowie z Kukiz'15 organizują zbiórkę żywności dla Polaków na Ukrainie. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Pomocy Polakom we Lwowie i okolicach - Tońko i Szczepko zamierzają obdarować polską społeczność z Borysławia, Drohobycza i Łanowic. Jednocześnie zachęcają do włączenia się do tej akcji mieszkańców regionu.

Zbierane będą produkty długoterminowe m.in. herbata, kawa, mąka, cukier, makarony, ryż, wszelkiego rodzaju kasze, olej oraz chemia gospodarcza, pampersy dla dzieci i dorosłych. Specjalnie dla dzieci zbierane będą słodyczy i materiały szkolne.

Zbiórka zakończy się 18 grudnia, a dary zostaną zawiezione na Ukrainę jeszcze przed Świętami Bożego narodzenia. Akcja ma charakter ogólnopolski, a oprócz działań lokalnych prowadzonych przez posłów z podkarpacia Macieja Masłowskiego i Wojciecha Bakuna do akcji włączył się również poseł Paweł Szramka.

Dary zbierane będą w ich biurach poselskich, nie tylko w regionie, ale tez np. w Gliwicach i Toruniu. Dary można przynosić do biur poselskich, ale także dzięki uprzejmości i wielkiemu sercu właścicieli punktów handlowych, akcja będzie także realizowana w sklepach spożywczych. Ich lista dostępna będzie w wydarzeniu na facebook'u: https://www.facebook.com/events/1714059521997320/.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj