Spływ wodami Sanu z prestiżowym certyfikatem
Fot. Lowdown / wikipedia

Wycieczka wodami rzeki San otrzymała prestiżowy certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Znalazła się wśród dziesięciu laureatów konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny 2017 roku. Wcześniej Biuro Podróży Bieszczader, organizator tej wyprawy, wygrało eliminacje wojewódzkie.

Jednodniowa wycieczka wodami Sanu rozpoczyna się od 12-kilometrowego spływu kajakowego z prądem rzeki. Po nim organizatorzy proponują regionalny posiłek w zlokalizowanej na brzegu rzeki karczmie. Następnie na turystów czeka spacer do największych w Polsce ruin klasztoru Karmelitów Bosych oraz możliwość zwiedzenia skansenu w Sanoku. Na zakończenie odbywa się rejs statkiem po Zalewie Solińskim aż do Olchowca, czyli trasą długości 50 km. Łączy to opowiadanie historii Zalewu Solińskiego z degustacją win i serów bieszczadzkich.

O prestiżowe Certyfikaty POT walczyło 45 produktów, które wcześniej zostały uhonorowane przez regionalne organizacje turystyczne. Produkty zgłaszano w pięciu kategoriach: wydarzenie cykliczne, pakiet usług, obiekt, szlak oraz obszar.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj