Aleksander Zacios: W schroniskach jest mniej bezdomych niż w latach ubiegłych
fot. Marcin Kalita

Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta ocenia, że w tej chwili w prowadzonych przez nie schroniskach dla bezdomnych przebywa mniej podopiecznych niż w latach poprzednich.

Jak mówi prezes Towarzystwa Aleksander Zacios, przykładem jest schronisko w Rzeszowie, gdzie obecnie przebywa 62 osoby, podczas gdy bywały okresy, iż dawało ono schronienie nawet 120 bezdomnym.

Mniejsza jest też liczba podopiecznych w pozostałych placówkach Towarzystwa - w schronisku w Jaśle przebywa 19 bezdomnych, a w schronisku dla kobiet w Racławówce 16 osób. Schroniska dysponują zatem miejscami, aby w razie potrzeby przyjąć jeszcze sporą grupę potrzebujących.

Jak dodaje Aleksander Zacios, zmniejszyła się w porównaniu do minionych lat liczba posiłków, wydawanych przez kuchnię albertyńską w Rzeszowie dla ubogich skierowanych przez MOPS. Średnią ich liczbę dla tych potrzebujących prezes Towarzystwa ocenia na 500-600 dziennie. W sezonie zimowym - od 15 listopada do 15 marca - w Rzeszowie oprócz schroniska przy ulicy Styki działają także trzy dodatkowe punkty wydawania posiłków: w Śródmieściu przy ul. Okrzei 8, na os. Baranówka przy ul. Broniewskiego 24 oraz na os. Nowe Miasto w Domu Seniora.

Działalność Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta można wspomóc zarówno finansowo, wpłatą na konto którego numer znajduje się na jego stronie internetowej, jak i rzeczowo - deklarując telefoniczne przekazanie płodów rolnych dla kuchni albertyńskiej.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 27 Maj, 2020
  Samorządy dokładnie liczą pieniądze w budżecie
  Samorządy dokładnie liczą pieniądze w budżecie
  O 16.00 w Kościele Farnym w Rzeszowie odbędzie się Msza Święta w intencji podkarpackich samorządów w 30. rocznice ich funkcjonowania....
 • 27 Maj, 2020
  SOSW częściowo wracają do normalnych zajęć
  SOSW częściowo wracają do normalnych zajęć
  Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze częściowo wracają do zajęć stacjonarnych. Dyrektorki ośrodków w podrzeszowskiej Mrowli i Rudniku nad Sanem przyznają, że decyzja...
 • 27 Maj, 2020
  Leśnicy sadzą cisy
  Leśnicy sadzą cisy
  70 tysięcy cisów rośnie w lasach Podkarpacia. Leśnicy podkreślają, że w ostatnich latach udała się restytucja tego gatunku drzewa, trudno...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj