Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymany
fot. BOSG

Na polsko-ukraińskim przejściu drogowym w Korczowej na Podkarpaciu funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatela Niemiec poszukiwanego od dwóch lat przez niemiecki wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna wracał do kraju z Ukrainy, gdzie prawdopodobnie ukrywał się od dłuższego czasu.

Podczas kontroli dokumentów okazało się, że jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania za działalność na terenie Niemiec wymierzoną przeciwko bezpieczeństwu państwa. Był zaskoczony, iż w trakcie wjazdu do Polski został zatrzymany, ale nie stawiał oporu - poinformowała rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału  Straży Granicznej - major Elżbieta Pikor. Zgodnie z przepisami został przekazany Prokuraturze Okręgowej w Przemyślu i do momentu wszczęcia procedury ekstradycyjnej, będzie przebywał w areszcie.

To już kolejne zatrzymanie na podkarpackim odcinku granicy polsko-ukraińskiej osoby poszukiwanej Europejskim  Nakazem Aresztowania.  Od początku roku bieszczadzcy pogranicznicy zrealizowali ponad 2 tys. zleceń dotyczących zatrzymania osób figurujących w europejskich bazach danych. Oprócz tego zatrzymano 29 osób poszukiwanych przez Interpol.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj