W Padwi Narodowej znów przyjmują psychologowie dziecięcy
Źródło: pixabay.com

Dzieci i rodzice z gminy Padew Narodowa znów mogą korzystać na miejscu z pomocy terapeutów. W miejscowej szkole ponownie przyjmują specjaliści z poradni psychologiczno-pedagogicznej w Mielcu.

Prowadzony w ubiegłym roku pilotażowy program pokazał, że terapeuci są potrzebni w Padwi. Do tej pory część jej mieszkańców szukała pomocy u specjalistów w Tarnobrzegu. Teraz nie ma już takiej potrzeby - powiedział nam dyrektor mieleckiej poradni Wacław Nelec.

Jego zdaniem mali pacjenci z Padwi mają teraz duży komfort. - Pracownikami są osoby spoza Padwi, dlatego łatwiej się przed nimi otworzyć. Pomagamy uczniom, ale też rodzicom, którzy borykają się z różnymi problemami wychowawczymi - dodał Wacław Nelec.

Na potrzeby filii mieleckiej poradni psychologiczno-pedagogicznej w Padwi Narodowej, gmina wygospodarowała dwa pomieszczenia. Poradnia z Mielca ma jeszcze jedną filię - mieści się ona w Radomyślu Wielkim. Mielecka poradnia zatrudnia 23 specjalistów. Wśród nich są psychoterapeuci, logopedzi, psycholodzy i pedagodzy.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj