"Nasza Fundacja" z tytułem Zasłużonej dla Powiatu Jarosławskiego
Rada Powiatu Jarosławskiego Fot. K.Sawiński

"Nasza Fundacja" z Warszawy otrzymała honorowy tytuł „Zasłużonej dla Powiatu Jarosławskiego”. Zdecydowali o tym  na ostatniej sesji radni powiatowi. 

To organizacja pożytku publicznego, która od wielu lat współpracuje w powiatem jarosławskim. To dzięki niej powstał nowoczesny „Dom pod Lipami” w Radymnie, gdzie zamieszkały dzieci z dawnego domu dziecka w Jarosławiu. Prowadzony przez powiat jarosławski obiekt oficjalnie otwarto w czerwcu tego roku, jego inwestorem była „Nasza Fundacja”, a koszt przedsięwzięcia wyniósł 8 milionów złotych.

Pieniądze na ten cel były pozyskiwane w bardzo rozmaity sposób, m.in. dzięki 1% oraz akcjom w których uczestniczyły takie gwiazdy, jak Borys Szyc i Sonia Bohosiewicz. „Nasza Fundacja” organizowała także coroczne Wieczory Charytatywne z udziałem wielu znamienitych gości.

W Domu pod Lipami zamieszkało 28. wychowanków. Mają do swojej dyspozycji jedno- i dwuosobowe pokoje z łazienkami. Są pomieszczenia do nauki, wypoczynku oraz rekreacji.Wokół budynku jest plac zabaw, boiska sportowe oraz ogród.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj