Szpitale w Mielcu i Sędziszowie Młp. też czeka modernizacja
fot. M.Iwanicka

Kolejny szpital w regionie otrzymał dofinansowanie z funduszy unijnych. Tym razem umowę na 10 milionów podpisano w Mielcu. Trafią do szpitala, gdzie zostanie rozbudowany blok operacyjny oraz zmodyfikowany zostanie Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Całość inwestycji to koszt 14 milionów. Brakujące 4 mln pochodzą ze starostwa, które jest organem prowadzącym Szpitala Powiatowego w Mielcu.

Marszałek podpisał także umowę na dotację dla sędziszowskiego szpitala, która opiewa na kwotę ponad 9 mln zł. Tutaj także pieniądze zostaną spożytkowane na przebudowę istniejących budynków szpitala, a także wykonaniu wiaty na podjeździe dla karetek, przebudowie parteru i II piętra w celu utworzenia Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii i izby przyjęć. Zostanie też kupione wyposażenie dla Bloku Operacyjnego w celu utworzenia Ośrodka Chorób Przewodu Pokarmowego. Przebudowie podlegał będzie także budynek handlowo-usługowy pod świadczenie usług medycznych.Cała inwestycja kosztować będzie ponad 15 mln zł.

Pieniądze mają trafić do wszystkich szpitali powiatowych i wojewódzkich. Umowy na dofinansowanie w ramach RPO mają być podpisane do końca października.

Łączna wartość projektów, które zostaną zrealizowane opiewają na kwotę 540 milionów złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj