„Kultura wsi. Moja kultura”, druga edycja konkursu
grafika promująca konkurs

Po raz drugi Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej organizuje konkurs „Kultura wsi. Moja kultura”. Jest on skierowany do młodych pasjonatów historii i etnografii z gimnazjów i szkół  ponadgimnazjalnych. W tej edycji zasugerowano uczestnikom trzy tematy: "Ze starego albumu", "Bez tego człowieka ta wieś nie byłaby taka sama" i "Moje miejsce".

Chodzi o to by dowiedzieć się, co dla młodych mieszkańców województwa podkarpackiego jest ważne w kulturze wsi i małych miasteczek. W konkursie mogą wziąć udział indywidualni uczniowie lub zespoły składające się maksymalnie z trzech osób. Ich zadaniem jest przygotowanie prezentacji multimedialnej, reportażu radiowego, eseju, cyklu zdjęć lub filmu dokumentalnego.

Termin nadsyłania prac mija 30 kwietnia 2018 roku. Konkurs odbywa się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego.

W pierwszej edycji konkursu uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Uczniowie mieli okazję poznać dziedzictwo kulturowe i historyczne regionu, a Muzeum – pozyskało ciekawe materiały zebrane przez młodych badaczy z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Więcej informacji na stronie http://www.muzeumkolbuszowa.pl/

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj