Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu przejęła śledztwo w spawie piątkowego ataku nożownika w Stalowej Woli. Prokurator, który zajmuje się tą sprawą zapoznaje się z materiałami dowodowymi, ustalana jest również lista świadków, którzy zostaną przesłuchani. To klienci i pracownicy galerii handlowej. Przesłuchane zostaną także ofiary nożownika, ale dopiero wtedy, gdy ich stan zdrowia na to pozwoli. W piątkowe popołudnie Konrad K., uzbrojony w dwa noże szturmowe, zabił 51-letnią kobietę i ranił 8 osób. Stan sześciu jest ciężki. Lekarze nadal walczą o życie 36-letniego mężczyzny.

Policjanci zabezpieczyli komputer i inne nośniki w domu nożownika. Będą sprawdzać m.in. czy planował atak. W sobotę, podczas przesłuchania Konrad K. powiedział, że od trzech lat leczył się psychiatrycznie. Mężczyzna trafił do aresztu śledczego w Krakowie, w którym jest oddział psychiatryczny. Śledczy będą musieli ustalić m.in. czy w chwili ataku sprawca był poczytalny. 

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że Konrad K. planował atak na mieszkańców Stalowej Woli. Nadinspektor Krzysztof Pobuta, odchodzący z funkcji komendanta wojewódzkiego podkarpackiej policji, powiedział , że zachowanie mężczyzny wskazuje na działanie z premedytacją.

Na jutro zaplanowana jest sekcja zwłok kobiety, która zginęła od ciosów nożownika. 

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny dziękował służbom ratunkowym i mieszkańcom za zaangażowanie w ujęcie sprawcy piątkowego ataku w galerii handlowej. Podkreślał, że to co się wydarzyło to ogromna tragedia i wielkie zaskoczenie dla całej Stalowej Woli.

Po tragicznym ataku nożownika, została zwiększona liczba ochroniarzy pilnujących galerii. Po weekendowej przerwie znowu została ona otwarta. Ryszard Wysokiński przedstawiciel zarządu galerii poinformował, że trwa wewnętrzna analiza całego zdarzenia ale nie chciał zdradzać szczegółów.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj