Lucjusz Nadbereżny o wczorajszym ataku nożownika
fot. archiwum

Prezydent Stalowej Woli zaapelował o wycieszenie emocji w związku z wczorajszym atakiem nożownika w galerii handlowej VIVO. Lucjusz Nadbereżny prosił o uszanowani intymności ofiar i nie publikowanie w mediach społecznościowych obrazów z wydarzeń, a szczególnie z akcji ratunkowej, oraz o nie powielanie niesprawdzonych informacji. Prezydent zwrócił uwagę na postawę klientów galerii, którzy zatrzymali 27-letniego mieszkańca Stalowej Woli i udzielali pierwszej pomocy rannym.

Lucjusz Nadbereżny poinformował, że w nocy nie pogorszył się stan zdrowia osób poszkodowanych. Wśród 9 rannych, którzy przebywają w szpitalach w Tarnobrzegu, Stalowej Woli, Nisku i Sandomierzu. Dwie osoby są nadal w stanie krytycznym. Jedna osoba - 50-letnia kobieta zmarła w wyniku doznanych obrażeń.

Prezydent zapewnił, że zarówno ofiary ataku, jaki i bezpośredni świadkowie dramatycznych wydarzeń mają pomoc psychologów. Podziękował też za wsparcie i gesty solidarności, jakie otrzymał od przedstawicieli rządu, kościoła i zwykłych obywateli.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj