Irlandzka praktyka uczniów z Przemyśla
Fot. zsu-hig.edu.pl

Uczniowie Zespołu Szkół Usługowo Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu zafascynowani są irlandzkimi pracodawcami u których odbywali praktyki zawodowe.

Pracowali  w biurach turystycznych , studiach fotograficznych i agencjach reklamowych . Szlifowali język angielski ale przede wszystkim wykonywali powierzone im zadania : opracowywali programy wycieczek, projektowali reklamy, wykonywali zdjęcia różnych produktów. Jak twierdzą praca nie była obciążona stresem , bo pracodawcy choć wymagający podchodzili do nich na luzie starając się przekazać jak najwięcej wiedzy.Najlepsi otrzymali zapewnienie ,że po ukończeniu szkoły mogą liczyć na pracę w Irlandii. 

Nauczyciele Zespołu Szkół Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu twierdzą jednak,  że głównym celem projektu było   rozwijanie przez uczniów  różnych umiejętności  i poddanie ich sprawdzianowi na obcym rynku pracy. Z praktyki wynika ,że po zakończeniu szkoły znajdują zatrudnienie w Polsce choć statystycznie kilka osób , korzystając z kontaktów nawiązanych podczas praktyk podejmuje pracę za granicą.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj