Festiwal Filmowy WATCH DOCS w Przemyślu
Materiały Prasowe

Dokumentalne filmy o początku wojny i tworzenie się nowej republiki na wschodzie Ukrainy, problemach uchodźców, losach kobiet w Afganistanie mają możliwość obejrzeć mieszkańcy Przemyśla i okolic.

W Ukraińskim Domu trwa 15 edycja Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Widzowie od piątku mieli okazję zobaczyć dokumentujące łamanie praw człowieka filmy takie jak "Zrób sobie kraj", reżysera Antoniego Buttsa oraz "Ludzie, którzy doszli do władzy", reż. Oleksija Radynskiego i Tomasa Rafa. Filmy opowiadają o sytuacji na Donbasie. Lokalny koordynator festiwalu z Związku Ukraińców w Polsce Ihor Horkiw powiedział, że wybrane filmy mają przypomnieć o problemach na Ukrainie, uchodźcach oraz problemach, które dotyczą każdego.

Mieszkańcy Przemyśla chętnie uczestniczyli w pokazach filmów. Nauczycielka języka polskiego z pierwszego liceum w Przemyślu uważa, że filmy dokumentalne są najlepszą formą pokazania rzeczywistości. Dodaje, że festiwale mają za zadanie przemówić do serca i budowanie przestrzeni dialogu. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie odbędzie się w Przemyslu dzięki dotacji Prezydenta Miasta Przemyśla i jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2017".

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj