Rzeszów biegał, jutro też będzie
fot. M. Maśniak

Rzeszów rozpoczął dziś weekend biegów. Po 9:30 sprzed galerii wystartowały biegi młodzieżowe. O godz. 12:00 na trasę wyruszyli zawodnicy "Biegu na Piątkę”.

Zwycięzcą tego drugiego z czasem 14 minut i 29 sekund został Szymon Kulka z drużyny LŁKS PREFBET. 24-letni zwycięzca każdy kilometr trasy średnio pokonywał w 2 minuty i 54 sekundy. Najlepszą z kobiet była Lilia Fiskovicz z ukraińskiego zespołu LKB Rudnik. Pięciokilometrową trasę pokonała w 16 minut i 18 sekund.

Jutro ciąg dalszy biegowych świąt w Rzeszowie. O godz. 9:30 spod Millenium Hall uczestnicy wystartują do maratonu na pełnym dystansie 42 kilometrów.

Trasa biegu, którą zawodnicy pokonają dwukrotnie, przebiegać będzie od CH Millenium Hall Al. Kopisto, Trasą Zamkową, ulicami Kilara, Szopena, Targową, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Jagiellońską, Zygmuntowską, Moniuszki, Sokoła, Jana III Sobieskiego, Gałęzowskiego, Mickiewicza, Rynek, Słowackiego, Kościuszki, 3-go Maja, Al. Lubomirskich, Szopena, Plac Śreniawitów, Dąbrowskiego, Al. Powstańców Warszawy, Hetmańską, Żeglarską,  Bulwarami nad Wisłokiem, chodnikiem przy Moście Lwowskim.

Po drugiej stronie wzdłuż Wisłoka Bulwarami nad Wisłokiem, Al. Kopisto, ul. Podwisłocze, Powstańców Warszawy, Bulwary nad Wisłokiem (droga wewnętrzna na Żwirownię), ul. Kwiatkowskiego, Podwisłocze i Kopisto do Millenium Hall.

Ulice wyszczególnione pogrubionym drukiem zamknięte zostaną w całości. Pozostałymi ulicami bieg będzie się odbywał jednym wyznaczonym pasem ruchu, oddzielonym barierkami i taśmami zabezpieczającymi.

Organizatorzy przewidują, że utrudnienia w ruchu potrwają od godziny 2:00, gdy rozpoczną się prace związane z rozkładaniem elementów zabezpieczających trasę biegu, do godziny 16:00. Zamknięcie Al. Kopisto nastąpi już od 5:30 – 16:00, ul. Podwisłocze i Kwiatkowskiego w godzinach od 6:00 do 16:00, pozostałych ulic w godzinach od 8:00 do 16:00.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj