Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego pod Rzeszowem
fot. archiwum

Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego rozpoczął się w Trzcianie pod Rzeszowem. Główną jego ideą jest prezentowanie i dokumentacja tańców charakterystycznych dla różnych regionów Polski w ich jak najbardziej autentycznej formie. 

Występują zespoły oraz pary taneczne z województw: świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego i podkarpackiego - łącznie ponad 500 osób. Wykonają cały wachlarz tańców ludowych właściwych dla danego regionu: oberki, polki, walczyki, sztajerki, tramle, krzyżaki, chodzone. Dodatkowo trzy zespoły dziecięce pokażą tradycyjne zabawy taneczne.

Jury składające się z choreografów i etnologów ocenia występy w dwóch kategoriach: zespołów i par tanecznych. Zwycięzców poznamy jutro. Koncert Galowy, podczas którego zostaną wręczone nagrody laureatom odbędzie się o godz. 11.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Wstęp na wszystkie prezentacje wolny.

Konkurs dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj