Na emerytury mogą wcześniej przechodzić wykwalifikowani fachowcy z różnych branż - ocenia dr Krzysztof Kaszuba. Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Rzeszowie powiedział na naszej antenie, że obniżenie wieku emerytalnego może niekorzystnie wpłynąć na rynek pracy. Od 1 października kobiety mogą przechodzić na emeryturę w wieku 60 lat, a mężczyźni - 65. Krzysztof Kaszuba stwierdził, że na rynku niewykluczona jest sytuacja, kiedy trudno będzie znaleźć pracownika na niektórych stanowiskach. jako przykład podał osoby pracujące w zawodzie pielęgniarki czy kierowcy ciężarówki.

Ekonomista zauważył, że obniżenie wieku emerytalnego to dodatkowe obciążenie dla budżetu państwa. Z nowych przepisów może skorzystać do końca roku ok. 331 tysięcy, a na Podkarpaciu około 17 tysięcy osób.

Reforma ma kosztować w przyszłym roku około 9 i pół miliarda złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Ciotka Tekla 05 Paź, 2017

    Nie mogę słuchać tych filozofów zatroskanych o gospodarkę naszego pięknego kraju. Panu Kaszubie należy przypomnieć, że Polska jest w czołówce krajów europejskich o najwyższej granicy wieku emerytalnego. Tak wszystkim strasznie zależy na efektywnej pracy 60 - parolatków? Ton nawet na Ukrainie której sytuacja gospodarcza jest dużo gorsza od Polski wiek emerytalny wynosi 60 lat. Tu nie chodzi o żądną gospodarkę, tylko o pieniądze. Nic więcej.

  • Walter 04 Paź, 2017

    A co pan chce zeby polacy umierali w pracy. Po tych latach przepracowanych trzeba wrescie odpoczac i dac szanse mlodym ludziam znalesc prace w Polsce a nie zagranica. Mlodych uczyc zawodu zeby zastepowali tych co ochodza na opoczynek. Pozdrawiam z Toronto.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj