Procesja Różańcowa w intencji Ojczyzny przejdzie dziś ulicami Rzeszowa. Modlitwa rozpocznie się o godz. 15.00 przy Krzyżu Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów, a przewodniczyć jej będzie biskup rzeszowski Jan Wątroba.

Procesja przejdzie Aleją pod Kasztanami, ul. 3 Maja i ul. Sokoła do Bazyliki Ojców Bernardynów. Po zakończeniu różańca w bazylice odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem bpa Edwarda Białogłowskiego. Organizatorem dzisiejszych uroczystości jest Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Rzeszowskiej.

Dzisiejsza modlitwa w Rzeszowie poprzedza ogólnopolską akcję pod hasłem "Różaniec do granic". To projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej, 7 października, na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy modlić się będą na granicach kraju w intencji Ojczyzny i całego świata. W sobotę wierni modlić się będą najpierw w 319 kościołach położonych wzdłuż całej granicy Polski, a potem udadzą się na wyznaczone miejsce, nazwane "strefą modlitwy". W naszej diecezji taka modlitwa odbędzie się w wyznaczonych kościołach stacyjnych: Polany, Krempna, Gładyszów i Zdynia.

Szczegóły na www.rozaniecdogranic.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj