D. Krištofík: Co Słowacy stracili na zachodzie, zyskali w handlu z Polską
Od lewej: Konsul Honorowy Republiki Słowackiej Adam Góral, Ambasador Słowacji Dušan Krištofík fot. A. Kutrzeba

W Rzeszowie obchodzony jest dziś Dzień Republiki Słowackiej. Zaplanowano m.in. sesję naukową pod hasłem Słowacja – ważny partner biznesowy i turystyczny Polski. Ambasador Słowacji podkreślił, na antenie Polskiego Radia Rzeszów, że Polska jest trzecim partnerem gospodarczym Słowacji. Stało się to po kryzysie w 2009 roku. Do 2015 roku eksport do Polski wzrósł o 100%, bo to co Słowacy stracili na zachodzie zyskali w handlu w Polską.

Konsul Honorowy Republiki Słowackiej Adam Góral jako jeden z pierwszych przedsiębiorców zainwestował na Słowacji. Prezes grupy Asseco uważa, że gdyby nie osiągnął sukcesu na Słowacji niemożliwe byłoby przyciąganie kolejnych międzynarodowych partnerów. Góral teraz zachęca do innych przedsiębiorców do inwestowania na Słowacji.

Polacy i Słowacy znają się coraz lepiej, choć problemem jest wciąż brak bezpośrednich połączeń komunikacyjnych. To się ma wkrótce zmienić, dziś w Rzeszowie będą prowadzone rozmowy by uruchomić linię autobusową Koszyc i Rzeszowa - zapowiada Dušan Krištofík.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj