Były prokurator okręgowy w Rzeszowie Zbigniew N. pozostanie w areszcie. Rzeszowski Sąd Rejonowy przedłużył mu areszt do 18 października.

Zbigniew N. jest jednym z podejrzanych w tzw. aferze podkarpackiej. Prokuratura zarzuca mu przyjęcie ok. 450 tys. zł łapówek w zamian za powoływanie się na wpływy w różnych instytucjach.

W areszcie pozostanie także była prokurator apelacyjna w Rzeszowie Anna H. Tarnowski Sąd Rejonowy przedłużył go do 12 stycznia 2018 roku. Anna H.jest oskarżona m.in. o korupcję i powoływanie się na wpływy. Grozi jej do 10 lat więzienia. Na początku kwietnia śląski zamiejscowy wydział Prokuratury Krajowej przesłał akt oskarżenia przeciwko b. prokuratur do Sądu Rejonowego w Rzeszowie. Ostatecznie, ze względu na dobro wymiaru sprawiedliwości, sprawę przekazano do Sądu Rejonowego w Tarnowie, który na 3 października zaplanował posiedzenie organizacyjne.

W akcie oskarżenia Annie H. przedstawiono sześć zarzutów. Dotyczą m.in. przyjmowania korzyści majątkowych oraz przekroczenia uprawnień i ujawnienia tajemnicy służbowej oraz wpłynięcia w ten sposób na przebieg konkursów na stanowiska urzędnicze w ówczesnej Prokuraturze Apelacyjnej w Rzeszowie.

Wśród podejrzanych w wielowątkowym śledztwie dotyczącym afery podkarpackiej, są jeszcze m.in. b. poseł PSL Jan Bury oraz b. funkcjonariusze służb specjalnych, którzy powołując się na wpływy mieli załatwiać sprawy urzędowe za łapówki.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj