Wyprodukują trójwymiarowe modele serc
Źródło fot. pixabay.com

W rzeszowskim centrum badawczo-rozwojowym firmy G2A.COM będą produkowane trójwymiarowe modele serca, które pomogą w nauce wykrywania wad tego narządu u dzieci w okresie prenatalnym. Szkolić się będą na nich studenci i lekarze.

Model serca 3D,  powstał we współpracy z zespołem krakowskich lekarzy. Pracami kierował Marcin Wiecheć z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który wyjaśnia, że do tej pory studenci mogli się uczyć jedynie na zdiagnozowanych przypadkach. Modele 3D pozwolą lekarzom ginekologom zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności, dzięki którym podczas badania USG będą w stanie rozpoznać konkretną wadę. A wrodzone wady serca stanowią jedną z najczęstszych przyczyn umieralności noworodków.

Model składa się z 8 elementów, które po rozłożeniu umożliwiają szczegółową analizę w stosunku do porównywanego przypadku.

G2A.COM to jedna z największych na świecie platform aukcyjnych, gdzie użytkownicy mogą sprzedawać kody do gier. W 2016 r. na platformie przeprowadzono 22 miliony transakcji. Firma, która zajmuje się także drukiem 3D i tworzeniem aplikacji Virtual Reality. Została założona w Polsce,  jej główna siedziba mieści się w Hongkongu, biura ma m.in. w New Delhi, Szanghaju i Krakowie.

W Rzeszowie mieści się centrum badawczo-rozwojowe firmy, w którym pracuje ponad 700 osób z 40 krajów, którzy posługują się 24 językami.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 17 Sty, 2020
  Tysiące wniosków o 500+ dla niepełnosprawnych
  Tysiące wniosków o 500+ dla niepełnosprawnych
  Do podkarpackich oddziałów ZUS złożono 33 tysiące wniosków o świadczenie 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.  Duża liczba złożonych...
 • 13 Sty, 2020
  Finał WOŚP na Podkarpaciu
  Finał WOŚP na Podkarpaciu
  Działające w naszym regionie sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podają informacje o efektach wczorajszej zbiórki. W Rzeszowie padł rekord. Podczas...
 • 09 Sty, 2020
  Jak działają e-recepty?
  Jak działają e-recepty?
  Od 8 stycznia 2020 roku lekarze mają obowiązek wystawiania e-recept. Są one niewątpliwie dobrym pomysłem usprawniającym polską służbę zdrowia. I...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj