Wyprodukują trójwymiarowe modele serc
Źródło fot. pixabay.com

W rzeszowskim centrum badawczo-rozwojowym firmy G2A.COM będą produkowane trójwymiarowe modele serca, które pomogą w nauce wykrywania wad tego narządu u dzieci w okresie prenatalnym. Szkolić się będą na nich studenci i lekarze.

Model serca 3D,  powstał we współpracy z zespołem krakowskich lekarzy. Pracami kierował Marcin Wiecheć z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który wyjaśnia, że do tej pory studenci mogli się uczyć jedynie na zdiagnozowanych przypadkach. Modele 3D pozwolą lekarzom ginekologom zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności, dzięki którym podczas badania USG będą w stanie rozpoznać konkretną wadę. A wrodzone wady serca stanowią jedną z najczęstszych przyczyn umieralności noworodków.

Model składa się z 8 elementów, które po rozłożeniu umożliwiają szczegółową analizę w stosunku do porównywanego przypadku.

G2A.COM to jedna z największych na świecie platform aukcyjnych, gdzie użytkownicy mogą sprzedawać kody do gier. W 2016 r. na platformie przeprowadzono 22 miliony transakcji. Firma, która zajmuje się także drukiem 3D i tworzeniem aplikacji Virtual Reality. Została założona w Polsce,  jej główna siedziba mieści się w Hongkongu, biura ma m.in. w New Delhi, Szanghaju i Krakowie.

W Rzeszowie mieści się centrum badawczo-rozwojowe firmy, w którym pracuje ponad 700 osób z 40 krajów, którzy posługują się 24 językami.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 07 Paź, 2019
  Kongres 590 oficjalnie rozpoczęty
  Kongres 590 oficjalnie rozpoczęty
  W Jasionce koło Rzeszowa trwa Kongres 590. To impreza uznawana za jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w kraju. Eksperci -...
 • 04 Paź, 2019
  P. Poncyljusz wymienia "wady", UM odpowiada
  P. Poncyljusz wymienia "wady", UM odpowiada
  Paweł Poncyljusz kandydat Koalicji Obywatelskiej zarzucił podczas dzisiejszej konferencji prasowej samorządowi Podkarpacia błędne prowadzenie niektórych działań. Jak stwierdził m.in. samorząd...
 • 03 Paź, 2019
  Szef NFZ o stanie służby zdrowia na Podkarpaciu
  Szef NFZ o stanie służby zdrowia na Podkarpaciu
  Podkarpacie jest liderem w krótkim oczekiwaniu na zabieg leczenia zaćmy oraz szybkiego dostępu do rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. Adam...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj