Wielcy Polacy na konkursowych obrazkach
fot. Iwona Piętak

Gimnazjalistka z Błażowej Faustyna Szczutko zdobyła główną nagrodę konkursu plastycznego "Wielcy Polacy i ich wynalazki na przestrzeni dziejów w literaturze". Konkurs dla uczniów z powiatu rzeszowskiego zorganizowała Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie pod patronatem starosty rzeszowskiego.

Dyrektor placówki Barbara Chmura powiedziała nam, że chodziło nie tylko o wyłowienie talentów plastycznych dzieci. "Konkurs miał również wymiar edukacyjny i patriotyczny, bo dzięki niemu dzieci mogły się dowiedzieć o słynnych Polakach, którzy swoimi wynalazkami wpłynęli na postęp naukowy" - stwierdziła dyrektor WiMBP w Rzeszowie.

Wśród postaci słynnych Polaków zaprezentowanych, głównie na obrazach, przez młodzież. znaleźli się m.in. Mikołaj Kopernik, Ignacy Łukasiewicz, Maria Skłodowska-Curie, a także wynalazca walkie-talkie inżynier Henryk Magnuski oraz Ernest Malinowski budowniczy Centralnej Kolei Transandyjskiej.

W konkursie plastycznym o wielkich Polakach i ich wynalazkach wzięło udział kilkuset uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu rzeszowskiego.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Kliknij aby powiększyć fotografię wielcy1.JPG
WiMBP w Rzeszowie
Kliknij aby powiększyć fotografię wielcy2.JPG
WiMBP w Rzeszowie
Kliknij aby powiększyć fotografię wielcy3.JPG
WiMBP w Rzeszowie
Kliknij aby powiększyć fotografię wielcy4.JPG
WiMBP w Rzeszowie
Kliknij aby powiększyć fotografię wielcy5.JPG
WiMBP w Rzeszowie

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj