Dziś Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją
Fot. pixabay.com

W obchodzonym dziś Ogólnopolskim Dniu Walki z Depresją startuje XI edycja kampanii Forum Przeciw Depresji. To najczęściej rozpoznawana choroba psychiczna. Według danych z 2014 roku w Polsce cierpi na nią od 1,5 do 2,5 miliona osób, ale leczy się zaledwie około 800 tysięcy.

Doktor Dariusz Mazurkiewicz, ordynator Kliniki Psychiatrii Ogólnej Klinicznego Szpitala nr 1 w Rzeszowie wyjaśnia, że depresja to zespół objawów dotyczących zaburzeń nastroju, sfery emocjonalnej, ale też ze strony ciała. Nie można jej utożsamiać z chwilowym obniżeniem nastroju, ale też nie można lekceważyć objawów powodujących cierpienie chorego.

W skrajnych przypadkach depresja może doprowadzić do samobójstwa. W województwie podkarpackim wskaźnik zdiagnozowanych depresji jest na średnim poziomie w porównaniu z resztą kraju.

W ramach kampanii Forum Przeciw Depresji można skorzystać z konsultacji telefonicznej ze specjalistami. Numer 22 594 91 00 jest czynny przez cały rok w każdą środę i czwartek w godz. 17:00-19:00. Pomocy można także poszukać na stronie www.forumprzeciwdepresji.pl.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj