Dziś rusza I Festiwal Filmów Karpackich - odbędzie się w Majdanie koło Cisnej, na terenie Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej. W programie projekcje filmów związanych z tematyką karpacką oraz spotkania z gośćmi.

Widzowie będą mogli zobaczyć thriller "Na granicy" Wojciecha Kasperakiego oraz rumuński dramat "Za wzgórzami", nagrodzony 5 lat temu dwiema Złotymi Palmami na Festiwalu w Cannes. Wśród projekcji są także nakręcony w Bieszczadach serial "Wataha", reportaże telewizyjne z cyklu "Zakapiorskie Bieszczady" oraz dokument "Niedźwiedź - władca gór".

Swój udział na festiwalu potwierdzili między innymi aktorzy Leszek Lichota i Bartłomiej Topa. Dla dzieci zaplanowano warsztaty plastyczne, dla wszystkich uczestników karpacką watrę. Nie zabraknie również akcentów muzycznych - w piątek zagra zespół Żmije, a w sobotę Bury i Paweł.

Organizatorem festiwalu jest samorząd województwa podkarpackiego - jest to element programu "Szlak kultury wołoskiej". I Festiwal Filmów Karpackich w Majdanie koło Cisnej potrwa do soboty, wszystkie wydarzenia są dla widzów bezpłatne.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj