Trzy lata dla zabójczyni z Pawłosiowa
fot. Archiwum

Będą odwołania od wyroku jaki zapadł dziś (środa) w Sądzie Okręgowym w Przemyślu. Na trzy lata więzienia skazana została 19-letnia Anna G. z Pawłosiowa, oskarżona o zadanie śmiertelnego ciosu nożem 26-letniemu Pawłowi Ł. Była z nim w ciąży. On starał się o rozwód z żoną, miał dwójkę dzieci.

Anna G. chciała z nim zerwać, bo często dochodziło do awantur, ale on miał się na to nie godzić. Nocą w maju 2015 roku wtargną przez okno do jej domu z nożem kuchennym. Doszło do szarpaniny. Dziewczyna śmiertelnie ugodziła go nożem. W sądzie zeznawała, że zdarzenie było wypadkiem i skutkiem samoobrony.

Sędzia Andrzej Sierpiński zakwalifikował to, co się stało jako działanie w zamiarze ewentualnym. Wziął pod uwagę opinię biegłych psychiatrów z Krakowa, którzy stwierdzili, że oskarżona jest z charakteru łagodna, unika sytuacji konfliktowych i ma dużą wrażliwość. Na rozprawie okazało się, że była ofiarą molestowania seksualnego przez członka najbliższej rodziny, co miało przełożenie na jej stan psychiczny. Pozostawiona była bez wsparcia swojej rodziny.

Biegli uznali, że partner którego pozbawiła życia używał wobec niej przemocy fizycznej i psychicznej. Wyrok nie jest prawomocny.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj