Koncert w Polskim Radiu Rzeszów zainaugurował Breakout Days 2017
Fot. Marcin Kalita

Kameralnym koncertem formacji Piotr Nalepa Breakout Tour Symfonicznie rozpoczęła się w czwartek kolejna edycja trzydniowego festiwalu Breakout Days. Jest on poświęcony pamięci pochodzącego z podrzeszowskiego Zgłobnia, Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej.

Inaugurujący imprezę występ odbył się w Studiu Koncertowym im. Tadeusza Nalepy Polskiego Radia Rzeszów. Był on jednocześnie transmitowany na naszej antenie i w Programie III Polskiego Radia. Koncert poprowadzili: Jan Chojnacki, dziennikarz muzyczny radiowej Trójki i Maciej Gnatowski z Polskiego Radia Rzeszów.

Równolegle w Estrada Caffe wystawione zostały zbiory i pamiątki kolekcjonerskie poświęcone twórczości zespołu Breakout, Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy. Wystawę będzie można zwiedzić do 16 września.

W piątek w Estrada Caffe o godz. 20:00 odbędzie się koncert rzeszowskiego zespołu Maj, a godzinę później wystąpi Bartek Grzanek.

W sobotę wszyscy gitarzyści będą mieli okazję do wspólnego odegrania jednej z najbardziej znanych piosenek zespołu Breakout i Tadeusza Nalepy "Kiedy byłem małym chłopcem". Wydarzenie "Gramy dla Nalepy" rozpocznie się o godz. 17:00 na ul. 3 Maja, przy pomniku artysty. Breakout Days 2017 zakończy koncert finałowy Piotr Nalepa Breakout Tour Symfonicznie na rzeszowskim Rynku o godz. 18:30. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 28 Cze, 2019
  Normal Echo
  Normal Echo
  28 czerwca o godzinie 19.05 w studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów wystąpi Normal Echo Po wydanym w 2017 roku albumie...
 • 21 Cze, 2019
  Folk Reflection
  Folk Reflection
  21 czerwca o godzinie 19 w studiu koncertowym Radia Rzeszów wystąpi zespół Folk Reflection. Zespół Reflection powstał w czerwcu 2018 r...
 • 16 Cze, 2019
  Wozy bojowe i nalot z powietrza - Militariada w Nowej Dębie
  Wozy bojowe i nalot z powietrza - Militariada w Nowej Dębie
  Ogromną popularnością cieszy się tegoroczna, jedenasta już, edycja Militariady w Nowej Dębie, do której zjeżdżają tłumy mieszkańców z całego regionu....

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj