Piotr Ikonowicz o ofiarach lichwiarzy
fot. Archiwum

Dziś przypada Europejski Dzień Praw Ofiar Przestępstw. Lider Ruchu Sprawiedliwości Społecznej, Piotr Ikonowicz, powiedział na naszej antenie, że oszuści finansowi często wykorzystują potrzebę szybkiej pożyczki pokrzywdzonych.

Były poseł PPS-u wśród przyczyn korzystania z wysoko oprocentowanych kredytów wskazał ucieczkę w szarą strefę i słaby poziom pomocy społecznej. Ikonowicz stwierdził, że ludzie korzystają z lichwy nie mają zdolności kredytowej, bo ułomne i śmieciowe umowy o pracę nie pozwalają na pożyczkę w banku.

Gość Polskiego Radia Rzeszów dodał, że w wielu zachodnich krajach to zjawisko jest mniejsze, ponieważ obywatele częściej korzystają z zasiłków.

Piotr Ikonowicz spotkał się we wtorek z prokuratorem okręgowym z Rzeszowie. Rozmowa dotyczyła lichwiarza, który od wielu lat udziela wysoko oprocentowanych pożyczek, których skutkiem najczęściej jest utrata majątku dłużnika.

Rzeszowska prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo w tej sprawie na początku 2015 roku, w lipcu ubiegłego roku je umorzyła i wznowiła jesienią.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj