Jubileusz krośnieńskiej biblioteki
Źródło: pixabay.com

Krośnieńska Biblioteka Publiczna obchodzi siedemdziesiątą rocznicę powstania. Powstała w styczniu 1947 roku jako biblioteka powiatowa, by w 1975 roku uzyskać status wojewódzkiej książnicy.

Biblioteka zawsze bardzo dynamicznie się rozwijała zwiększając księgozbiór i pozyskując nowych czytelników. Oprócz biblioteki głównej, działa dzisiaj w siedmiu filiach na terenie miasta. Z jej księgozbioru korzysta ponad 30 proc. mieszkańców miasta, ale czytelnikami biblioteki są także mieszkańcy całego regionu. Z jej zbiorów i usług codziennie korzysta około 700 osób, którym udostępnia się około 1500 książek i setki informacji.

W bibliotece działają liczne kluby dyskusyjne, skupiające pasjonatów różnych dziedzin i w różnym wieku, a także dwa zespoły teatralne: teatrzyk dziecięcy „Molki” oraz grupa teatralna „Na Dobry Początek” tworzona przez bibliotekarki KBP. Biblioteka, dzięki zastosowanym technologiom dostępna jest dla osób niepełnosprawnych. Z okazji jubileuszu KBP wydała publikację pt. „Krośnieńska Biblioteka Publiczna: 70 lat od powstania”.

Jubileuszowe spotkanie odbędzie się we czwartek (14 września) o godz. 10:00 w czytelni głównej biblioteki przy ul. Wojska Polskiego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj