Hortiterapeutyczny ogród w Lubaczowie
fot. Olga Hałabud

W Lubaczowie na osiedlu Słowackiego powstał ogród RODOS. Zostały tam zasadzone między innymi zioła, kwiaty oraz krzewy. Ma on służyć przede wszystkim hortiterapii czyli leczeniem poprzez pracę oraz kontakt z roślinami. Z pomysłem wyszli seniorzy, mówi wiceprezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemi Lubaczowskiej Beata Stankiewicz.

Prace zostały wykonane przez samych seniorów w ramach projektu „Nasze RODOS - Rodzinny Ogród Społecznościowy jako nowa usługa społeczna". W ogrodzie będą prowadzone zajęcia edukacyjne i terapeutyczne dla osób niepełnosprawnych. W tym celu zostało przeszkolonych 20 osób, które będą przewodnikami po ogrodzie. Dla seniorów ogród jest spełnieniem marzeń.

Zadanie realizowane jest również przy finansowym wsparciu miasta, które przekazało teren pod budowę ogrodu. Ponadto prace ziemne wykonał nieodpłatnie Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. W najbliższych tygodniach obok ogrodu zostanie zbudowany plac zabaw dla dzieci, który powstanie w ramach realizacji wniosku z Budżetu Obywatelskiego 2017.Uroczyste otwarcie ogrodu zaplanowane jest na 10 września.

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj