Nadbereżny: Nazwa miasta jest odzwierciedleniem stalowej woli tych, którzy je wznosili
Fot. Wanda Piasek

W rekordowym tempie 26 miesięcy i 26 dni wybudowano Zakłady Południowe z przylegającym do nich całym miastem - przypomina prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Nawiązując do jubileuszu 80. rocznicy powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego Gość Radia Rzeszów podkreśla wielką determinację budowniczych COP-u będącego sztandarowym projektem wicepremiera II Rzeczypospolitej Eugeniusza Kwiatkowskiego.

Nazwa miasta jest odzwierciedleniem stalowej woli tych, którzy je wznosili, a idea wielkiego przedsięwzięcia gospodarczego Polski międzywojennej przyświeca dzisiejszym władzom Stalowej Woli - mówi Nadbereżny. Zwraca przy tym uwagę, że rozwój przemysłu i infrastruktury idzie tam w parze z budowaniem więzi społecznych, lokalnej tożsamości, szeroko rozumianej kultury i poszanowaniem tradycji.

Gość Radia Rzeszów podkreśla, że ambicją Stalowej Woli jest aby była ona drugim po Rzeszowie ośrodkiem na Podkarpaciu nadającym tempo rozwoju gospodarczego, społecznego, kulturalnego i sportowego. W przekonaniu Lucjusza Nadbereżnego uzasadniają to szeroko prowadzone inwestycje w mieście i wyraźnie rosnący prestiż Huty Stalowa Wola.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj