Prezes Federacji Pueri Cantores o kongresie chórów chłopięcych w Rzeszowie
Zrzut ekranu z filmu "Zapowiedź IX Krajowego Kongresu Polskiej Federacji Pueri Cantores Rzeszów 2017"

Z udziałem 26 chórów chłopięcych w Rzeszowie rozpoczyna się 9 Kongres Polskiej Federacji Pueri Cantores. To organizacja kościelna zrzeszająca zespoły w 41 krajach na całym świecie. W Polsce w tym roku obchodzi 25-lecie działalności. Prezes Federacji Mateusz Prendota - powiedział, że głównym zadaniem Federacji i organizowanych przez nią cyklicznych Kongresów jest promowanie muzyki liturgicznej.

Takie nabożeństwo odbędzie się jutro w kościele farnym. Między 9:30 a 13:30 prośbę o pokój wyśpiewywać będzie ponad 1100 dzieci. Prezes Polskiej Federacji Pueri Cantores dodał, że modlitwa będzie miała symboliczny wymiar, gdyż na Kongres zaproszono chóry chłopięce z Ukrainy, Litwy, Łotwy i Węgier.

Podczas ceremonii otwarcia Kongresu na rzeszowskim Rynku o 16.00 zaprezentowany zostanie hymn Kongresu napisany przez młodego rzeszowianina Dominika Lasotę. Kompozycja jest częścią mszy, specjalnie napisanej przez kompozytora na jubileusz 25-lecia Polskiej Federacji. W programie Kongresu liczne koncerty w świątyniach Rzeszowa i okolicznych miejscowości, a wśród nich najważniejszy odbędzie się w sobotę o 19:00 w Katedrze Rzeszowskiej.

Zapowiedź IX Krajowego Kongresu Polskiej Federacji Pueri Cantores Rzeszów 2017

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj