Modernizacja oferty edukacyjnej na kierunkach związanych z grafiką - taki cel ma projekt "Stay in Touch", realizowany w ramach europejskiego programu Erasmus+.

Uczestniczą w nim dwie uczelnie z Polski - Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z Rzeszowa, krakowska Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera, oraz Akademia Sztuk Pięknych z Aten w Grecji i Uniwersytet Kastylijski z La Mancha w Hiszpanii. Rezultatem są intensywne kursy dla studentów z Hiszpanii, Grecji oraz Polski - prowadzone przez doświadczonych projektantów, kursy i szkolenia doskonalące nauczycieli akademickich oraz powstanie innowacyjnych materiałów edukacyjnych dotyczących projektów odpowiedzialnych społecznie.

Obecnie eksperci z czterech uczelni, w tym z Katedry Wzornictwa Przemysłowego oraz Grafiki Komputerowej WSIiZ w Rzeszowie, kontynuują prace nad stworzeniem innowacyjnych materiałów dydaktycznych. Będą to m.in.: kursy e-learningowe i wykłady multimedialne. Z kolei studenci będą mieli okazję wziąć udział w dwóch edycjach Międzynarodowej Szkoły Letniej organizowanej w Grecji, Hiszpanii oraz Polsce.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj