Trwa 27 Forum Ekonomiczne w Krynicy. Jest to doskonałe miejsce do promocji Podkarpacia - uważa marszałek Władysław Ortyl.

Podkarpacki samorządowiec był dziś uczestnikiem konferencji Europa Karpat. Jego zdaniem w Krynicy jest okazja do rozmów, wymiany doświadczeń i pozyskiwania inwestorów. Tu spotykają się politycy, przedsiębiorcy i samorządowcy dlatego ważne jest aby się zaprezentować. Podkarpackie pokazuje otwarcie regionu na inwestorów, atrakcje turystyczne, tereny inwestycyjne,oraz uznane marki światowe - korporacje, które zainwestowały na Podkarpaciu. Są one swoistym certyfikatem dla innych - dodał Marszałek.

Jak powiedział Władysław Ortyl  Podkarpacie Centrum Wystawienniczo - Kongresowe w podrzeszowskiej Jasionce nie rywalizuje z Krynicą. To nowy obiekt i dopiero nabiera doświadczenia, choć niewątpliwym jego walorem jest położenie przy lotnisku, drodze S-19 i autostradzie A4.

Podkreślił, że samorząd wojewódzki chce to Centrum rozwijać, docelowo będzie tam wiele instytucji, które będą rozwijać pobliski Park Naukowo Technologiczny.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj