Do 30 września trwa nabór do ogólnopolskiej akcji Masz Głos. Jej celem jest aktywizowanie społeczności lokalnych, włączanie mieszkańców w życie publiczne, zachęcanie do działania i pokazywanie, że mogą być współodpowiedzialni za losy swojej gminy.

Otrzymują przy tym merytoryczne i organizacyjne wsparcie oraz bezpłatne szkolenia we wszystkich województwach. W województwie podkarpackim szkolenie odbędzie się już 16 września.

W akcji mogą wziąć udział organizacje pozarządowe oraz mieszkańcy organizujący się w grupy nieformalne, a także młodzieżowe rady gminy, rady osiedlowe, domy kultury, biblioteki i sołectwa, media, szkoły, uniwersytety trzeciego wieku, portale informacyjne i wszyscy, którym zależy na aktywizowaniu społeczności lokalnej. Organizatorem akcji jest Fundacja im. Stefana Batorego.

Rejestracja oraz szczegółowe informacje o akcji i szkoleniach wojewódzkich na stronie www.maszglos.pl.

Od 2002 roku akcja objęła 680 gmin w całej Polsce. W naszym regionie laureatem Nagrody Super Samorząd został Zespół Szkół Publicznych nr 1 i władze samorządowe miasta Ustrzyki Dolne. Dzięki wspólnej pracy udało im się otworzyć międzyszkolny klub młodzieżowy, gdzie można uczyć się języków obcych, pograć w gry czy po prostu spędzić czas.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj