Ostatni tydzień głosowania na Europejskie Drzewo Roku
fot. Archiwum

Jeszcze przez tydzień można oddać głos w plebiscycie na Europejskie Drzewo Roku 2017. Polskę reprezentuje dąb Józef z Wiśniowej na Podkarpaciu, który na razie znajduje się na trzecim miejscu. Ma 8236 głosów. Na pierwszym miejscu jest lipa z Czech, która ma 9770 głosów i dąb z Walii - 8949 głosów.

Dąb Józef posiada niezwykłą historię. Rośnie w pobliżu dawnego dworu rodu Mycielskich, który stał się ośrodkiem życia intelektualnego i kulturalnego regionu. W czasie II wojny światowej dąb był schronieniem dla rodziny żydowskiej. Wizerunek drzewa widniał również na przedwojennym banknocie stuzłotowym. Obecnie dąb Józef podziwiany jest przez uczestników licznych wycieczek, a także jest obiektem fotograficznym i malarskim.

Głosowanie trwa na stronie internetowej treeoftheyear.org do 28 lutego 2017 roku. Od środy głosowanie będzie tajne. Co oznacza, że na stronie internetowej nie będzie można znaleźć aktualnej liczby głosów. Wyniki zostaną ogłoszone podczas Ceremonii Rozdania Nagród w Brukseli 21 marca 2017.

http://www.treeoftheyear.org/ETY-2/Uvod.aspx?lang=pl-PL

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj