W Zawadce Rymanowskiej powstanie nowy most
Źródło fot. pixabay.com

Prawie pięć milionów złotych kosztować będzie, rozpoczęta w Zawadce Rymanowskiej w powiecie krośnieńskim budową mostu na rzece Jasiołce. Most w ciągu drogi powiatowej Trzciana - Zawadka Rymanowska jest niezwykle ważny dla mieszkańców obu wsi, a także pobliskiej żwirowni i lasów państwowych.

Stara przeprawa była w katastrofalnym stanie i zagrażała bezpieczeństwu jego użytkowników. Z tego powodu ruch w tym miejscu był znacznie ograniczony. Zakres prac, które już trwają przy inwestycji obejmuje m.in. demontaż konstrukcji mostu istniejącego i dojazdów, wykonanie nowej.

Zostanie wykonana również nowa nawierzchnia mostu, zamontowane stalowe poręcze, kanalizacja deszczowa. W ramach inwestycji wykonane zostaną dojazdy do mostu w tym umocnienia skarp, rowów przydrożnych, nawierzchnia drogi na dojazdach, montaż barier ochronnych oraz remont koryta rzeki.

Nowy most będzie miał długość 60,72m, szerokość użytkowa 8,25m, szerokość jezdni 6m, a nośność docelowa 40 ton. Budowa została dofinansowana z budżetu państwa w wysokości ponad 2 mln zł oraz Nadleśnictwa Dukla w kwocie 300 tys. zł i gminy Dukla 150 tys. zł.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj