Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zachęca honorowych krwiodawców by przed wyjazdem na urlop oddawali. Wyczerpują się bowiem zapasy tego bezcennego leku na Podkarpaciu. Osoby, które regularnie oddają krew latem przychodzą rzadziej, a potrzeby podkarpackich szpitali nie maleją. Jest więcej operacji bo w wakacje częściej dochodzi do wypadków. Potrzeba krwi każdej grupy, ale najbardziej: zero Rh minus i plus, B Rh minus i A RH plus - powiedziała nam zastępca dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie Urszula Bzdek.

Przez cały sierpień do oddawania krwi zachęca również rzeszowska "Solidarność".

Dawcą krwi może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 – 65 lat. Wystarczy zgłosić się z dokumentem potwierdzającym tożsamość do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, albo przyjść do jednego z Oddziałów Terenowych.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie informuje, że z dniem 31.07.2017 r. Terenowy Oddział w Przemyślu został przeniesiony na ul. Sportową 6, piętro IV do Centrum Leczenia Ambulatoryjnego nr 2 Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu.

Więcej informacji na stronie https://www.rckk.rzeszow.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj