Festiwal Zespołów Folklorystycznych dobiegł końca. Kolejny za... dwa lata!
Fot. Marcin Kalita

Koncertem galowym, zatytułowanym "Karczma na Podzamczu" zakończył się XVII Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie. Podczas występu zespoły zaprezentowały swoje sztandarowe suity tańców polskich.

- Następna edycja Festiwalu odbędzie się wyjątkowo za dwa, a nie jak do tej pory trzy lata. W 2019 roku, minie bowiem 50 lat od pierwszego polonijnego festiwalu folklorystycznego i trzeba to uświetnić - zapowiedział marszałek województwa Władysław Ortyl.

We wtorek po południu odbyło się oficjalne pożegnanie festiwalowych gości. Z delegacjami zespołów spotkały się władze województwa, miasta i Stowarzyszenia Wspólnota Polska. Obecny był sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski, który podziękował przedstawicielom Polonii z całego świata za kultywowanie polskości, nazywając ich ambasadorami Polski.

W tegorocznej edycji Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych udział wzięło 37 zespołów z 14 krajów świata na 5 kontynentach. Zespoły zaczną opuszczać Rzeszów we środę.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj