Chcą odwołania starosty i rady powiatu mieleckiego
Fot. Małgorzata Iwanicka

Stowarzyszenie Podkarpacki Rzecznik Pacjenta zbiera podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania starosty i rady powiatu mieleckiego. Przyczyną tej inicjatywy była zła sytuacja finansowa szpitala powiatowego oraz spór zbiorowy dyrekcji z załogą. Spór został zakończony, ale Stowarzyszenie Podkarpacki Rzecznik Pacjenta nie wycofało się z chęci odwołania starosty, a co za tym idzie całej rady powiatu. Według Stowarzyszenia, starosta jako przewodniczący rady społecznej szpitala ma wpływ na to co się dzieje w tej instytucji,a jej sytuacja finansowa jest zła.

Tymczasem Zarząd powiatu mieleckiego oraz sam starosta Zbigniew Tymuła odpowiadają, że nie maja bezpośredniego wpływu na działania w szpitalu. Ich zdaniem jest to samodzielna jednostka organizacyjna, w której bezpośrednio decyduje i odpowiada za nią dyrektor. Starosta dodał, że pojawiające się informacje o prywatyzacji szpitala to plotki.

Stowarzyszenie Podkarpacki Rzecznik Pacjenta ma 60 dni na zebranie ponad 11 tysięcy głosów. Jeśli uda się zebrać potrzebna ilość podpisów dojdzie do referendum w Mielcu.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj