W Gorajcu w powiecie lubaczowskim startuje siódma edycja Festiwalu Kultury Pogranicza Folkowisko. Motywem przewodnim wydarzenia są "Cuda-Wianki".

Jego uczestnicy zgłębiać będą sferę ludowego sacrum. Będzie można np. posłuchać opowieści o cudach - jak zapewniają organizatorzy - na poważnie i z ironią. Dowiedzieć się o tym - jak wierzenia różnych nacji przeplatały się z życiem codziennym i zobaczyć gorajeckie miejsca słynące cudami. Przy ogniskach będzie można posłuchać i samemu zaśpiewać pieśni przodków.

Folkowisko od kilku lat przełamuje stereotypy, popularyzuje ideę wielokulturowości i zapewnia doskonałą zabawę. W jego poprzednich edycjach wzięli udział goście z całej Polski oraz z Anglii, Czech, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Japonii, Rosji i Ukrainy. Liczba uczestników w ciągu trzech festiwalowych dni oscyluje zwykle wokół trzech tysięcy.

W bieżącym roku po raz drugi Festiwal został uhonorowany europejskim znakiem jakości EFFE! Na międzynarodową listę został wpisany razem z takimi imprezami jak FAMA, CAMERIMAGE, Malta Festival i Wratislavia Cantans.

EFFE LABEL to znak jakości europejskich festiwali przyznawany przez European Festivals Association. Kryteriami, którymi kierowali się eksperci przy wyróżnianiu wydarzeń były lokalne zaangażowanie, globalna perspektywa oraz wysoki poziom artystyczny.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj