Kolejny włoski mafiozo ujęty na Podkarpaciu
fot. zrzut ekranu z video z zatrzymania CBŚP

Kolejny mafiozo z Włoch zatrzymany na Podkarpaciu. Poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania 64-letniego Gabriele F. zatrzymali „łowcy cieni” z CBŚP w Stalowej Woli. Był od 2012 roku poszukiwany przez prokuraturę w Brescia. Mężczyzna ukrywał się przed włoskimi organami ścigania, ma bowiem zasądzony wyrok 9 lat i 4 miesięcy za oszustwa dotyczące wyłudzania pieniędzy w procesie przekształcania upadłościowych spółek i przedsiębiorstw, jak też przestępstwa narkotykowe i z użyciem broni.

Policjanci CBŚP współpracując z włoskimi Carabinieri i oficerem łącznikowym przy ambasadzie włoskiej w Warszawie ustalili, że Włoch od 2004 roku mieszkał w Stalowej Woli i tu założył firmę reklamową. Mężczyzna został zatrzymany, gdy przebywał w jednym z hoteli w Stalowej Woli. Był kompletnie zaskoczony i nie stawiał oporu. Teraz czeka go procedura ekstradycyjna.

To kolejny Włoch ukrywający się na Podkarpaciu. 20 czerwca CBŚP zatrzymało w jednej z podrzeszowskich miejscowości członka włoskiej mafii Camorry, Antonio C..

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj