Pociąg turystyczny z Rzeszowa do Sandomierza
Fot. Wanda Piasek

Na bezpłatny dojazd do Starego Miasta mogą liczyć w weekendy turyści z Rzeszowa, którzy wysiądą z wakacyjnego pociągu na dworcu PKP w Sandomierzu. Klimatyzowane autobusy zawiozą ich do Bramy Opatowskiej, gdzie po okazaniu biletu kolejowego można za symboliczną złotówkę wejść na ten najwyższy punkt widokowy w mieście.

Dla osób starszych lub mających problemy zdrowotne sporym udogodnieniem są meleksy w stylu retro, które zapewniają komfortowe warunki zwiedzania bez wysiłku fizycznego i z chroniącym od słońca zadaszeniem.

Dodatkową zachętą do odwiedzenia Sandomierza jest rozpoczynający się w sobotę (8 lipca) dwudniowy Jarmark Jagielloński z rekordową liczbą 70 wystawców.

Weekendowy pociąg turystyczny do Sandomierza wyjeżdża z Rzeszowa o godz.7.18. Na miejscu jest o godz.9.00. Odjazd z Sandomierza o godz. 16.53 i przyjazd do Rzeszowa o godz.18.34. Cena biletu wynosi 11,80 zł.

Organizatorem tych połączeń jest Podkarpacki Urząd Marszałkowski. Pociąg turystyczny z Rzeszowa do Sandomierza będzie kursował we wszystkie soboty i niedziele do końca sierpnia.

Oceń ten artykuł
(7 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj