Muzeum Dobranocek w Rzeszowie prowadzi zapisy chętnych do udziału w warsztatach projektu pod nazwą "Dostępne migane dobranocki".

Jest to inicjatywa adresowana do dzieci głuchych i słabosłyszących oraz ich słyszących rówieśników poinformowała nas dyrektor Muzeum Katarzyna Lubas. Uczestnicy projektu będą m.in. tworzyć film animowany oraz uczyć się języka migowego na zajęciach pod hasłem „Migowy dodaj do ulubionych!".

Jak podkreśla dr Edyta Lisek-Lubaś wiceprezes Stowarzyszenia Kulturalno - Sportowego dla Niesłyszących „Surdostal”, największą wartością tych spotkań będzie nauka tolerancji wobec osób z dysfunkcją słuchu. Warsztaty projektu "Dostępne migane dobranocki" dla dzieci z przedszkoli i szkół rozpoczną się po wakacjach.  Zajęcia będą bezpłatne, a zapisywać się na nie można bezpośrednio w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie lub pod numerem telefonu 535 363 709.

Projekt "Dostępne migane dobranocki" Muzeum Dobranocek w Rzeszowie realizuje we współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalno-Sportowym dla Niesłyszących „Surdostal” ze Stalowej Woli oraz Lubelską Szkołą Sztuki i Projektowania.

Polski Związek Głuchych w całym kraju liczy prawie 24 tysiące osób głuchych i słabosłyszących, na Podkarpaciu jest ich około pół tysiąca.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj