Nowoczesny ciągnik rolniczy dla szkoły w Radymnie
fot. pixabay

Nowoczesny ciągnik rolniczy o wartości 210 tys. złotych trafił dziś do Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych w Radymnie. Taki jest efekt realizowanego w powiecie jarosławskim kompleksowego programu edukacji zawodowej.

Ciągnik o mocy blisko 100 koni mechanicznych, jest w pełni zautomatyzowany, posiada program Agropilot, wyposażony w GPS. Może współpracować z urządzeniami doczepianymi zarówno z tyłu, jak również z przodu pojazdu. Nowy ciągnik pozwoli kształcić uczniów w obsłudze maszyn w nowoczesnych gospodarstwach rolnych.

Projekt "Bliżej rynku pracy" trwał będzie do września 2018 r. Powiat przeznaczy na ten cel blisko 5 mln złotych, z czego ponad 4 mln złotych stanowi unijne dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego. Za te pieniądze - szkolne pracownie, warsztaty i laboratoria - wyposażone zostaną w nowoczesny sprzęt w zależności od profilu szkoły. Odbędą się kursy, szkolenia i wizyty studyjne, które pomogą uczniom poszerzyć kompetencje niezbędne do znalezienia się na współczesnym rynku pracy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj