Pogrzeb księdza Rajchla
Fot. Diecezja Rzeszowska

Rodzina, przyjaciele i duchowieństwo pożegnało księdza prałata Mariana Rajchla. Był cenionym kapłanem, duszpasterzem, egzorcystą archidiecezji przemyskiej, założycielem rozgłośni radiowej „Ave Maria”.

Mszy świętej pogrzebowej w parafii Bożego Ciała w Jarosławiu przewodniczył metropolita przemyski arcybiskup Adam Szal. Wyliczał liczne zasługi księdza prałata Rajchla i dziękował za jego życie gorliwego kapłana, silnego duchem, niestrudzonego pielgrzyma. Jak powiedział arcybiskup „W tej pielgrzymce wędrował nie sam, razem z ludźmi, był otwarty, na ludzi potrzebujących dobrego słowa, modlitwy, wsparcia, uwolnienia od zła.”

Przewodniczący Niezależnego Związku „Solidarność” Szymon Wawrzyszko dziękował za życie wyjątkowego kapłana, kapelana i przyjaciela Solidarności. Wspominał, że w trudnych czasach stanu wojennego, przynosił bibułę, wspierał duchowo i materialnie ludzi Solidarności.
Po Mszy świętej pogrzebowej trumnę z ciałem księdza prałata złożono w krypcie kościoła świętego Mikołaja w Jarosławskim Opactwie.

Ksiądz Marian Rajchel święcenia kapłańskie przyjął w 1961 roku. Przez 22 lata był pierwszym proboszczem parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Organizował wykłady biblijne, poradnictwo rodzinne, spotkania dla osób starszych, niepełnosprawnych i anonimowych alkoholików, założył świetlicę dla dzieci oraz kuchnię im. św. Brata Alberta.

Wykładał psychologię w seminariach duchownych w Przemyślu i w Gródku Jagiellońskim na Ukrainie. Jest autorem książek, między innymi „ABC miłości według Prymasa Tysiąclecia", „Rodzina oczami egzorcysty".

(IAR)

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj