Trwa program naprawczy w przemyskim szpitalu
Konferencja prasowa dyrekcji przemyskiego szpitala, na zdjeciu: Piotr Ciompa, Zasadny i Kamiński fot. Marek Cynkar

"Sytuacja Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu jest trudna, ale stabilna" - informuje dyrekcja placówki. Dyrektor lecznicy Piotr Ciompa. podkreśla, że celem jest  minimalizowanie długu sięgającego 80 mln. zł. Wprowadzono też plan działań naprawczych. W ubiegłym roku wykonano go w 100% . W tym roku nie ma na to szans, ponieważ zapadła decyzja o tym aby nie zwalniać emerytów i pracowników uprawnionych do świadczeń emerytalnych. 

Dużą szansę, kierownictwo szpitala, upatruje w programie naprawczym,dla wszystkich szpitali, podległych Urzędowi Marszałkowskiemu. Przygotowuje go na zlecenie Zarządu Województwa jedna z firm konsultingowych. Szpital został objęty III - najwyższym poziomem finansowania przez NFZ.Oznacza to stabilizację finansów szpitala, zwiększenie jego wiarygodności wobec instytucji finansowych.

Są też dobre wieści dla pacjentów. Zwiększono liczbę dyżurów na oddziale ratunkowym, uruchomiono nowe procedury na oddziale udarowym. Wzmacniają się oddziały: onkologiczny i okulistyczny. Od września szpital zrezygnuje z cateringu - będzie miał swoją kuchnię.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj