Dokończenie ścianki wspinaczkowej w Tarnobrzegu
Fot. Wanda Piasek

Zapoczątkowana 3 lata temu budowa ścianki wspinaczkowej w Tarnobrzegu doczekała się kontynuacji. Konstrukcja architektoniczna w stanie surowym została wzniesiona w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017 roku.

II etap tej inwestycji rozpocznie się w najbliższych dniach i obejmie prace budowlane głównie wewnątrz obiektu, m.in. wykończenie ścian przed założeniem instalacji wspinaczkowj, wykonanie podłóg oraz całego zaplecza sanitarnego z szatnią. Wykonawcą robót za niespełna 2 mln zł jest ALP Extreme - Szkoła Alpinizmu z Gdańska.

Jak poinformował jej właściciel Wiesław Madejczyk, sam montaż poszczególnych elementów wspinaczkowych rozpocznie się w kwietniu lub maju i zajmie około trzech tygodni. Inwestycja o łącznej wartości prawie 2 mln 650 tys. zł (wraz z I etapem budowy) ma być zakończona w czerwcu tego roku.

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek podkreśla, że 18-metrowa ścianka do wspinaczki rekreacyjnej i ekspresowej będzie wielką atrakcją miasta, do którego miłośnicy tego sportu przyjadą nawet z odległych regionów Polski.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

 • 22 Sty, 2021
  O problemach dzieci na webinarium w Tarnobrzegu
  O problemach dzieci na webinarium w Tarnobrzegu
  Coraz więcej uczniów szkół podstawowych ma stany depresyjne, cierpi z powodu izolacji i nie potrafi odnazleźć się w zmienionym przez...
 • 21 Sty, 2021
  Nieczynny PSZOK w Tarnobrzegu
  Nieczynny PSZOK w Tarnobrzegu
  Przy altanach śmietnikowych na tarnobrzeskich osiedlach zalegają odpady wielkogabarytowe. Powodem jest zamknięcie miejscowego Punktu Seletywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.  Tymczasem zajmująca...
 • 20 Sty, 2021
  Ostatni etap prac nad Jeziorem Tarnobrzeskim
  Ostatni etap prac nad Jeziorem Tarnobrzeskim
  Na ostatnim etapie są prace związane z rewitalizacją terenów nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Niektóre obiekty są już na ukończeniu, m.in. budowa parku linowego,...

2 komentarzy

 • cc 13 Sty, 2021

  Dla mnie rewelacja. W kazdej gminie powinny powstawac takie obiekty sportowe, zeby dac mozliwosc dzieciakom uprawiania ich ulubionego sportu. Brawo Tarnobrzeg!!!

 • cc 13 Sty, 2021

  No dla mnie rewelacja!!! Takie sportowe obiekty powinny powstawac w kazdej gminie jak grzyby po deszczu.. Trzeba dzieciakom stwarzac wszelkie mozliwosci uprawiania sportu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj